❈ Masáže a Wellness Rituály 

Najděte dokonalou harmonii mezi tělem a myslí

Vyberte si z masáží na posílení životní energie a prožitkových wellness rituálů, které jsou navrženy tak, aby vás jemně provedly cestou k vnitřnímu klidu a rovnováze. Kombinuji tradiční techniky s moderními přístupy k regeneraci, abychom dosáhli těch nejlepších zdravotních výsledků. Ať už se rozhodnete pro rituál nebo masáž, budete vždy odcházet hluboce uvolnění a s pocitem celkové pohody.

Rituál znovuzrození pro ženy


Jedinečný čas a sebepéče pro vás, v bezpečném a léčivém prostoru. Po úvodní konzultaci vás čeká mimořádná celotělová masáž podle vašich konkrétních potřeb a po ní léčivá slaná koupel s plátky růží, která vám umožní se zanořit ještě více sama do sebe a znovuzrodit se opět do své krásy, ženské síly i jemnosti.

Ošetření obsahuje 90 minutovou masáž celého těla, 15 minut relax ve vaně s plátky růží, nebo léčivý zábal s humáty, a 15 minut na sprchu, čaj a odpočinek po ošetření.


Rituál Pacific dream 


Rituál, který vás v mysli přenese na pláže Tichého oceánu. A to díky peelingu z mořské soli a unikátní uvolňující masáži, po které se budete cítit jako byste se právě vrátili z vysněné dovolené.


Ošetření obsahuje 30 minut peeling celého těla s mořskou solí, 60minutovou masáž, 15minutový zábal s humáty, nebo koupel, a 15 minut na sprchu, čaj a odpočinek po ošetření.


Rituál pro očistu těla 


Ošetření obsahuje 20 minut peeling s mořskou solí, 45 minut blahodárná masáž na posílení životní energie, 10 minut čas na sprchu a odpočinek po ošetření.

Masáž na posílení životní energie:

Jde o komplexně působící masáž zaměřenou na regeneraci svalů, odstranění únavy, zvýšení průtoku kyslíku krví a obnovení toku energie v těle, podpořenou působením éterických olejů terapeutické kvality.

Masáž zahrnuje prvky s různých druhů masáží (klasické, čínské, reflexní, masáž hlavy a obličeje, jemné trakční techniky, protahování a energetické masáže). 

Rituál znovuzrození, Rituál Pacific dream a Rituál pro očistu těla je možná objednávat na adresu Mánesova 11 - Energy klub, Praha 2.

Rituál pěti elementů

Nádherná rituální masáž, která má silné harmonizační účinky na celé tělo ve všech vrstvách a způsobuje rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií. Silný účinek tohoto rituálu se projeví také v pozitivním naladění psychiky a přetrvávajícím pocitu uvolnění a lehkosti. Masíruje celé tělo ze zadu - záda, šíje, hlava, ruce a nohy.

 • Element Země symbolizuje tlaková, příjemná harmonizační masáž přes ručník nebo pokrývku těla.
 • Element Vody symbolizuje masáž olejová, s použitím kvalitního oleje. Tahy této masáže jsou podobné vlnám na moři.
 • Element Vzduchu symbolizuje masáž vlasové pokožky hlavy.
 • Element Ohně symbolizuje masáž horkými lávovými kameny.
 • Element Akáša symbolizuje klidová závěrečná fáze s působením energie.

Rituál pěti elementů je masáž založená na pocitech. Jednotlivé techniky jsou nástroji k dosažení stavu relaxace a naladění na vlnu hlubokého uvolnění.

Rituál pěti elementů je možná objednávat na adresu Pekařská 6 - Fitness Clinic, Praha 5. 

Masáž k posílení životní energie - terapeutická olejová masážJde o celotělovou komplexně působící masáž (záda, nohy, ruce, hlava, šíje, obličej) zaměřenou na regeneraci svalů, odstranění únavy, zvýšení průtoku kyslíku krví a obnovení toku energie v těle, podpořenou působením éterických olejů terapeutické kvality.

Masáž zahrnuje prvky s různých druhů masáží (klasické, čínské, reflexní, masáž hlavy a obličeje,jemné trakční techniky, protahování a energetické masáže). 


Těhotenská masáž
Masáž pečující o nastávající maminky. 

Při masáži jemnými masážními technikami odstraňuji napětí zad a svalů okolo páteře, zejména v křížové oblasti, způsobené rostoucím bříškem. Masáž podporuje lymfatický systém a pomáhá odstraňovat nepříjemné pocity napětí a otoky v dolních končetinách. Slouží i jako prevence vzniku křečových žil. Jemná masáž bříška minimalizuje vnější známky napjaté kůže a vznik strií. Součástí je také masáž obličeje a hlavy. 

Manuální lymfodrenáž + Lymfotaping

Lymfatická masáž

Speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží tzv. povrchový mízní systém. Provádí se malým tlakem, pomalým tempem a velice jemnou hmatovou technikou. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

Manuální lymfodrenáž podporuje základní funkce lymfatického systému:

 • Drenážní - podporuje vstřebávání tkáňové tekutiny (redukce otoků, odvádění přebytečné vody a škodlivých látek z tkání).
 • Transportní(očistná) - zrychluje tok lymfy a její filtraci v lymfatických uzlinách.
 • Imunitní- zvyšuje tvorbu a transport obranných buněk.

Doporučuji při problémech s celulitidou, lymfatická masáž může výrazně zlepšit vzhled pokožky, avšak nelze hovořit o definitivním odstranění celulitidy.

Po manuální lymfodrenáži je potřebný intenzivnější pitný režim!

Jde o zcela odlišnou techniku oproti klasické masáži, která řeší problematiku a je zaměřena na ovlivnění hlouběji uložených struktur (svalů, šlach a fascií). Působí větší silou a zvyšuje prokrvení.

Lymfotaping

Dochází k prodloužení účinku lymfodrenáže (pokud předcházela) nebo k samostatné aktivitě v případě, že lymfodrenáž nepředcházela.

Tejpy zajišťují zvýšený průtok lymfy, která odvádí toxiny z povrchových tkání. Jedná se o tzv. svalové tejpy, které jsou svou bází orientované do sběrného místa lymfatického systému a vytvářejí tak jemné vlnky (konvoluce = jemná pumpa, která neustále podporuje drenování lymfy 24h denně) směrem od konce tejpu k jeho začátku. Tím uvolňují krevní oběh a podporují směrově tok lymfy.

Kontraindikace:

Aktivní onkologická onemocnění, akutní bakterielní a virová onemocnění, plísňová onemocnění, zvýšená funkce štítné žlázy, epilepsie, akutní onemocnění ledvin, neléčené choroby srdce, krevního tlaku, jater. V těhotenství se lymfatické masáži doporučuji spíše vyhnout a to s ohledem na její detoxikační účinky.

V případě jakýchkoliv pochybností, je-li pro vás lymfatická masáž vhodná, doporučuji konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem.

Masáže a Lymfodrenáže je možné objednávat na obě adresy.

Energy klub - Mánesova 11, Praha 2

Fitness Clinic - Pekařská 6, Praha 5

Balneo ošetření s unikátními humátovými produkty Energy

K čemu humáty slouží?

Humáty čistí váš organismus a posilují imunitu. Umí si poradit s řadou mutagenů, jako jsou různé druhy záření, látky vznikající při spalování včetně kouření, chemikálie, léčiva, některé nebezpečné viry. Humáty na sebe vážou těžké kovy, toxiny, látky organického i anorganického původu, které bez rizika pro organismus vyloučí z těla ven. Vyzkoušejte si jejich ozdravné účinky.

Balneo ošetření - zdravá záda

Zdravá záda bez bolesti 60 minut 

Ošetření obsahuje 30minutovou masáž zad, 15minutový zábal s humáty (Cytosan fomentum gelem) a 10 minut na sprchu a odpočinek po ošetření.

Zdravá záda - ošetření deep relax 60 minut 

Ošetření obsahuje 30minutovou masáž zad, 15minutový zábal s humáty (Cytosan fomentum gel), léčení vibracemi tibetské mísy během doby zábalu a 15 minut na sprchu čaj a odpočinek po ošetření.

Zdravá záda - antistresové ošetření 60 minut 

Ošetření obsahuje 30minutovou masáž zad, 15minutový zábal s humáty (Cytosan fomentum gel), antistresovou masáž hlavy a obličeje během zábalu, která vám odplaví starosti všedního dne, a 15 minut na sprchu a odpočinek po ošetření.

Ošetření dodá vašim zádům intenzivní péči, hloubkovou regeneraci, prokrvení svalů zad a díky humátům i intenzivní očistu.

Ideální po dlouhém dni u počítače, jako léčba dlouhodobých potíží s krční páteří (v těchto případech nutné opakovat pravidelně), nebo rychlý restart po nárazové fyzické zátěži (sportovní, pracovní, psychické atd.)


Balneo treatment (ošetření) - lehké nohy

Ošetření lehké nohy vám uleví ať už po dlouhém stání při práci, stagnaci lymfy, při žilních potížích (kontraindikace ošetření jsou křečové žíly s rizikem trombózy), nebo urychlí odplavení laktátu ze svalů po zátěži. Zlepšuje Cirkulaci krve a lymfy, při pravidelném docházení také výrazně snižuje viditelnost celulitidy.


Ošetření obsahuje 35minutovou masáž nohou, 15minutový zábal s humáty (Cytosan fomentum gelem) a 10 minut na sprchu a odpočinek po ošetření.


Shiatsu

CO JE TO SHIATSU?

Japonská dotyková terapie zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizační prvky, reflexní terapii, relaxační techniky a práci s energií.

 • Shiatsu v překladu znamená "tlak prsty". Je to spíše jemná práce s tělem, podle potřeb klienta. 
 • Shiatsu uvádí organismus do rovnováhy. Působí při stavech únavy, vyčerpání, napětí, deprese, nespavosti. Pomáhá například při různých bolestech, orgánových onemocnění, zlepšuje držení těla, posiluje imunitu. Je velmi dobrým prostředkem k relaxaci, regeneraci sil, působí preventivně proti onemocnění. Je to hluboký relaxační prožitek, který pomocí práce na energetických drahách a akupresurních bodech uvádí tělo a mysl do harmonie a probouzí samoléčebnou sílu organismu.

"Shiatsu a TČM nám dávají návod, jak naslouchat svému tělu a svým potřebám, jak rozpoznat signály, které nám tělo vysílá, když něco potřebuje, a jak na ně reagovat. Ukazuje jak lépe využívat svých vlastních zdrojů, své síly, aby se nám žilo lehce a v radosti a ve zdraví využili přítomné chvíle."


JAK SHIATSU PROBÍHÁ:

 • Pracujeme na futonu - matraci na zemi.
 • Ošetření probíhá v oblečení, proto je nutné si přinést pohodlné oblečení a trvá 45 až 60 minut.
 • Začínám krátkou diagnostikou HARA - břicha, nebo zad. Klient leží na břiše nebo na zádech.
 • Při jednom ošetření vybírám vždy dvě energetické dráhy spojené s dvěma orgány a na nich pracuji, práce se odvíjí od aktuálního stavu organismu.

MOŽNÉ REAKCE NA SHIATSU:

 • Dochází k velkému zahýbání s energií a harmonizaci systému, která může způsobit jeho čištění (bolest hlavy, rozlámanost, únava, zvýšená teplota, menses mimo cyklus, výtok, vyrážky, častější chození na stolici, kolísání nálad).
 • Shiastu je velice silná energetická operace. Reakce na něj mohou nastat během tří dnů po něm a mohou trvat až týden. Pokud nastanou, znamená to, že tělo má dostatek energie na řešení problému.
 • Nejlépe si ten den vyhovět, odpočívat, pít hodně tekutin, nemít větší fyzickou zátěž.

Balneo ošetření a Shiatsu je možná objednávat na adresu Mánesova 11 - Energy klub, Praha 2. 

Nemoc je vyzněním našich nesprávných myšlenek.                                         František Drtikol