❈ Integrální jóga ❈

Lekce jógy

V tom, jak sama pojímám "lekce" jógy, se promítá současně můj aktuální stav, praxe a lidé, kteří na ní přijdou, stejně jako nelze dělat univerzální terapii, nelze vést lekci podle přesně daného konceptu. Koncept je důležitý, ale věci jsou v pohybu a to pořád. Pohyb - ne pohyb, pohyb a zkoumání možností těla, současně koncentrace-dech, návrat roztříštěné mysli zpátky k sobě.

Jógu vnímám nejen jako cvičení, ale jako mapu, cestu, kterou jdeme všichni, aniž si to všichni možná uvědomujeme. S praxí jógy jak je ji dnes všichni nejčastěji znají, tedy s praxí ásan, jsem začala s dynamickými styly jógy u Andrey Smékalové a Kateřiny Novákové. Hledala jsem prvotně hlavně vhodný pohyb pro své fyzické tělo. Začala jsem se cítit lépe a začalo mi to postupně vkládat do života určitý řád, který mi v něm chyběl. Postupem času jsem ustoupila od pravidelné praxe Astangy/Vinjásy, začala zkoumat jemnější praxi Hatha jógy a potřebu fyzicky se hýbat jsem řešila cvičením s výborným učitelem Petrem Růžičkou - Ido Portal Method - systém, který mi začal měnit život. Vlivem jemnějších praxí Hathajógy s Míšou Svatošovou a cvičení s Petrem Růžičkou jsem začala vnímat jinak své tělo i jinak uvažovat. Pohyb-mysl, mysl pohyb jako dvě neoddělitelné části. V neposlední řadě, je mi velkou inspirací Taiji a Qigong pod vedením mého učitele Honzi Pletánka, kdy má praxe začala nabírat nový rozměr a vše více zapadat. Baví mě zkoumat jak dynamiku, silu tak i jemnost, uvolněnost pohybu.

Na lekcích těhotenské jógy čerpám hodně také ze své masérské praxe a těší mne především změna vnímavost žen ke svému tělu, která v tomto období k přichází.

Cítím vděčnost, za všechny možnosti, které mi život nabízí. 🙏

Individuální lekce

Individuální lekce jógy - termíny dohodou po osobní konzultaci.

Workshopy

 Magie Pranayamy

29.4. 17:30 - 19:00

Zvu vás na jedinečný workshop jógy, kde se společně ponoříme do magie Pranayamy – dechových technik pro oživení životní energie, navíc se budeme věnovat také jóga nidře – relaxační praxi, která spojuje bdělost mysli s klidem těla.

Pranayama, je technika kontrolovaného dýchání v józe, má mnoho přínosů pro tělo i mysl:

1. Zlepšení dýchacího systému - Pravidelné cvičení pranayamy pomáhá zlepšit kapacitu plic, což může vést k lepšímu přísunu kyslíku do krve a tím k lepšímu fungování těla.

2. Snížení stresu a úzkosti - Pranayama může pomoci snížit hladinu stresu a úzkosti tím, že zklidní mysl a tělo prostřednictvím kontrolovaného dýchání.

3. Zlepšení koncentrace a mentálního zdraví - Pravidelné provádění pranayamy může zlepšit koncentraci a paměť tím, že uklidní mysl a sníží její rozptýlenost.

4. Podpora detoxikace těla - Pranayama může pomoci odstranit toxiny z těla tím, že pomáhá při odstranění odpadních látek skrze dýchací systém.

5. Posílení imunitního systému - Pravidelná praxe pranayamy může podpořit imunitní systém tím, že zlepšuje průtok kyslíku v těle a pomáhá při odstraňování škodlivých látek.

6. Zlepšení spánku - Pranayama může pomoci zlepšit kvalitu spánku tím, že uklidňuje mysl a tělo a snižuje úzkost a stres, které mohou být příčinou nespavosti.

Rezervuj si své místo včas , workshop otevřen pouze pro 7 účastníků .

Tel.:775 972 399