❈ Integrální jóga ❈

Lekce jógy

V tom, jak sama pojímám "lekce" jógy, se promítá současně můj aktuální stav, praxe a lidé, kteří na ní přijdou, stejně jako nelze dělat univerzální terapii, nelze vést lekci podle přesně daného konceptu. Koncept je důležitý, ale věci jsou v pohybu a to pořád. Pohyb - ne pohyb, pohyb a zkoumání možností těla, současně koncentrace-dech, návrat roztříštěné mysli zpátky k sobě.

Jógu vnímám nejen jako cvičení, ale jako mapu, cestu, kterou jdeme všichni, aniž si to všichni možná uvědomujeme. S praxí jógy jak je ji dnes všichni nejčastěji znají, tedy s praxí ásan, jsem začala s dynamickými styly jógy u Andrey Smékalové a Kateřiny Novákové. Hledala jsem prvotně hlavně vhodný pohyb pro své fyzické tělo. Začala jsem se cítit lépe a začalo mi to postupně vkládat do života určitý řád, který mi v něm chyběl. Postupem času jsem ustoupila od pravidelné praxe Astangy/Vinjásy, začala zkoumat jemnější praxi Hatha jógy a potřebu fyzicky se hýbat jsem řešila cvičením s výborným učitelem Petrem Růžičkou - Ido Portal Method - systém, který mi začal měnit život. Vlivem jemnějších praxí Hathajógy s Míšou Svatošovou a cvičení s Petrem Růžičkou jsem začala vnímat jinak své tělo i jinak uvažovat. Pohyb-mysl, mysl pohyb jako dvě neoddělitelné části. V neposlední řadě, je mi velkou inspirací Taiji a Qigong pod vedením mého učitele Honzi Pletánka, kdy má praxe začala nabírat nový rozměr a vše více zapadat. Baví mě zkoumat jak dynamiku, silu tak i jemnost, uvolněnost pohybu.

Na lekcích těhotenské jógy čerpám hodně také ze své masérské praxe a těší mne především změna vnímavost žen ke svému tělu, která v tomto období k přichází.

Cítím vděčnost, za všechny možnosti, které mi život nabízí. 🙏

Individuální lekce

Individuální lekce jógy - termíny dohodou po osobní konzultaci.

Skupinové lekce

Jóga a dech - Úterý 

7:00 - 8:00

9:00 - 10:30

TOH - Školská 28

https://www.tibetopenhouse.cz/cs/o-nas


Jóga s tibetskými mísami

Čtvrtek 19:00 - 20:30

Kroftova 14, Praha 5, zvonek Barbora Hu


Dětská jóga

https://www.pexeso.org/Namaste D.