❈ Integrální jóga ❈

Lekce jógy

V tom, jak sama pojímám "lekce" jógy, se promítá současně můj aktuální stav, praxe a lidé, kteří na ní přijdou, stejně jako nelze dělat univerzální terapii, nelze vést lekci podle přesně daného konceptu. Koncept je důležitý, ale věci jsou v pohybu a to pořád. Pohyb - ne pohyb, pohyb a zkoumání možností těla, současně koncentrace-dech, návrat roztříštěné mysli zpátky k sobě.

Jógu vnímám nejen jako cvičení, ale jako mapu, cestu, kterou jdeme všichni, aniž si to všichni možná uvědomujeme. S praxí jógy jak je ji dnes všichni nejčastěji znají, tedy s praxí ásan, jsem začala s dynamickými styly jógy u Andrey Smékalové a Kateřiny Novákové. Hledala jsem prvotně hlavně vhodný pohyb pro své fyzické tělo. Začala jsem se cítit lépe a začalo mi to postupně vkládat do života určitý řád, který mi v něm chyběl. Postupem času jsem ustoupila od pravidelné praxe Astangy/Vinjásy, začala zkoumat jemnější praxi Hatha jógy a potřebu fyzicky se hýbat jsem řešila cvičením s výborným učitelem Petrem Růžičkou - Ido Portal Method - systém, který mi začal měnit život. Vlivem jemnějších praxí Hathajógy s Míšou Svatošovou a cvičení s Petrem Růžičkou jsem začala vnímat jinak své tělo i jinak uvažovat. Pohyb-mysl, mysl pohyb jako dvě neoddělitelné části. V neposlední řadě, je mi velkou inspirací Taiji a Qigong pod vedením mého učitele Honzi Pletánka, kdy má praxe začala nabírat nový rozměr a vše více zapadat. Baví mě zkoumat jak dynamiku, silu tak i jemnost, uvolněnost pohybu.

Na lekcích těhotenské jógy čerpám hodně také ze své masérské praxe a těší mne především změna vnímavost žen ke svému tělu, která v tomto období k přichází.

Cítím vděčnost, za všechny možnosti, které mi život nabízí. 🙏

Individuální lekce

Individuální lekce jógy - termíny dohodou po osobní konzultaci.

Skupinové lekce

Středeční Ranní jóga 

7:00 - 8:00

Energy klub - Mánesova 11, Praha 2

https://www.energy-manesova.cz/


Jóga ve Fitness Clinic - začínáme opětovně 2.10.2023 

pondělí 7-8

úterý 18:30 - 19:30

https://fitnessclinic.cz/kontakt/

Dětská jóga - čtvrtek 

(nové kurzy od 21.9.2023)

https://www.pexeso.org/


Namaste D.