Sama před sebou nahá

06.04.2019

Jaká je cena za upřímnost? Vyžadujeme upřímnost od ostatních anebo raději žijeme ve lži, protože vidět pravdu je krásné, ale ve své podstatě i bolestné? Existuje jedna pravda viděna pouze skrze naši omezenou optiku, a proto se zdá, že každý nahlížíme jinak. Touha vidět, touha být.... Ach anebo radostné Ano.

Cena, cena, cena, co to znamená, naučili jsme se nálepkovat výši hodnoty cenou. Věci, které nelze popsat, zkoušíme slovy přivést na světlo "světa". Nechť se světlo stane světlem.

Sama před sebou skryta... V upřímnosti? Ha, oloupat ty slupky a stíny, nahlédnou na ně. Na ty, které skrýváme před okolím, s tím, že mi je nemáme, pokud je neukazujeme a lžeme tím hlavně sami sobě...

A ne-ní ta lež vlastně v této společnosti bezpečná? Ne, říká duše. Chceš-li se dál nechat omezeně vláčet okolím lži dál sama sobě, chceš-li prokázat vděčnost za život, žij ho v upřímnosti, a nejen na povrchu, ale v hloubce sama sebe. A bude nás mít okolí "rádo" ve své podstatě a upřímnosti? Svitlo na mne, zpoza okna na Pražské Letné... Jen buď.

Jsem otisk toho, co dělám.

Uchopit přítomnost.

Odpustit sobě.

Nechat si pomoci.

Otevřít se, s odvahou jít cestou dál.

Plynout v přítomném okamžiku jako voda.

Život - Láska - smrt.

Pro - žijme život, v lásce a pochopení, než nám přes cestu přejde smrt s dovolením.